Genialistide
Klubi

L
16 okt
19:00
A-festival 2021 – Dada Zirkus “Eine ühele” (Austria)
Autorid: Matteo Spiazzi, Arno Uhl, Andre Reitter, Elisabeth Zenz
Lavastaja: Matteo Spiazzi
Koreograafia: Arno Uhl, Andre Reitter, Ruth Biller
Muusika: Roxanne Szankovich, Valentin Eybl
Laval: Arno Uhl, Andre Reitter, Ruth Biller, Roxanne Szankovich, Valentin Eybl,
Naine. Eine. Lõpp.
Neurootiline peategelane sooritab üksildusest tõukununa meeleheitliku teo. Järsku leiab ta end sürreaalsete ilmingute rägastikust. On see traagiline või koomiline? Suutmata mõista teda kaotavat unenäolisust, tõstavad pead lootused ja hirmud. Nende taustal liituvad Naisega transseksuaalne nukk-baleriin ning sootu ja vormitu olevus, kes seavad kahtluse alla Naise sisemised vastuolud. Kord armastades ja tantsides, kord võideldes ja vältides, loodab ta triksterid üle mängida ja oma saatuse peremeheks jääda. Iga sammuga astub Naine aga sügavamale võrku, kus veidrast ménage à trois’st pole pääsu. Ehk mõjuvad tontlikud kujud unenäost tuttavliku lohutusena, kui alternatiiv on sünge ja külm igapäev.
Kuhu jõuab inimene, kes põgeneb oma kujutelma?
Oleme me tehtud samast ainest, millest unenäodki?
“Eine ühele” on kaasaegne muinaslugu, kohati vaimukas, kohati liigutav, kuid läbinisti veider. Lavastus kombineerib kehamiimi, akrobaatikat, tantsu, žongleerimist ja objektiteatrit. Näitlejaid saadab kitarri- ja viiulimäng. Lavastus vaatleb eksistentsiaalseid teemasid satiiri kaudu – millise tähenduse omandavad üksildus, armastus ja identiteet ajal, mil soorollide status quo on mõranemas.
Sürreaalne tsirkusesugemetega lavastus “Eine ühele” esietendus 2017. aastal ja seda on mängitud Austrias ja Itaalias 33 korral. DADA Zircus väisab A-festivali esimest korda.
Piletid 10/15/20 eurot: fienta.com/et/tartu-uliopilasteatri-ix-a-festival-dada-zircus-eine-uehele