Genialistide
Klubi

R
10 märts
20:00
Aigar Vals “Uue ajastu guru” albumiesitlus +soojendaja FENOMEN
Uusromantik Aigar Vals kutsub 2022. aasta lõpus ilmunud kolmanda stuudioalbumi “Uue ajastu guru” esitlusele.
See on album, mis on sillaks nii mineviku kui tuleviku vahel ja ühendab paljusid erinevaid kultuuriruume ühes tervikus.
Album on saadaval voogedastuses ning soetatav CD kettal.
„Üksteise kõrval ja otsas kõlavad näiteks trance, post-punk, rokiballaad, orelimuusika, valss, free jazz, drum’n’bass… ja kõike seda nii, et kõrvus tinnitab.
Ma ei piira ennast määratlustega ning tunnen, et muusikat tehes on kõik lubatud“, rääkis Aigar Müürilehele.
Guru üleskutse on järgnev: Kuula ja saa nägijaks!
Aigar Vals on varasemalt välja andnud kaks sooloalbumit – “End Game” (2018) ja “Imperaator” (2020); singli “Leek” (2022)
ning kahe elektroonilise artisti (Galaktlan ja Alex Wulf) nägemuse enda lugudest – „End Game Remixes“ (2019).
Kontserdil aitab meeleolu luua Tartu kohalik kolmeliikmeline improvisatoorse muusika kooslus Ö Stuudiost – FENOMEN, kes tutvustab ennast järgnevalt:
“Siin selle kaevu juures nad siis olid kuskil! Täpselt seal. Traatide kõrgusel. Taldrik, kandiline paat ja tunne, mis on koos sellega, et see on täpne teadmine. Me ei tea kust nad on pärit! Muu ilma esimene tasand oleme meie ise. Me näeme und ja me ei tea üldse mis meiega magades juhtub. Esimesed muuilma täitjad oleme ise! Kui öösiti rändamas käime. “
20:00 uksed
21:00 FENOMEN
22:00 Aigar Vals
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
ENG:
In the end of 2022, Aigar Vals unleashed his third solo album „Uue ajastu guru“ („Guru of the New Age“).
He tells stories, making cinematic pictures move and fairy tales wander in audience’s minds, channelling mythicism and worldly past of old Rome and Eastern cultures into its modern form.
In his soundscapes, he mixes dark shoegaze ambience with psychedelia, doom, gothic witch house, motown and trance, among others. A mix that could induce spiritual enlightenment!
His live performances are majestic, him being one of the rare examples of an Estonian singing drummer who sings and is a multi-instrumentalist. On stage, the Emperor is accompanied by his brother, an Estonian guitar-guru Argo Vals.
He has released 3 solo albums – “End Game” (2018), “Imperaator” (2020), “Uue ajastu guru” (2022), and 8 music videos, each with a distinct artistic style.
Doors 20:00
(TBA) 21:00
Aigar Vals 22:00