Genialistide
Klubi

L
30 apr
22:00
Black Box Part 6 | Artur Lääts
🇬🇧 ENG below
Black Box on pidu, kus ei mõisteta hukka, vaid lihtsalt mõistetakse ning sina ja kõik su ümber tunnetavad enda ehedust 🥷. See on esmakordne Black Box, kus meie tunnetele annab hoogu külalisartist – Artur Lääts.
◼️LINE-UP◼️
💂‍♀️ Artur Lääts
👨🏻‍🏫 Prof. Palm
🥷 Tiit Sei
👨🏻‍🚀 Kepler
👲 Tiik
🕵️‍♀️ Brett Rästas
PILETID:
◼️ Fabrik Community ticket 5€ (uudiskirja tellijatele)
🐣 Early Bird 7€
🦆 Regular Bird 10€
🦓 Piletite link: https://www.ticketer.ee/black-box-6/
Artur on olnud taassündinud Tallinna technoskene esirinnas. Ta on seotud legendaarsete MÜRK pidudega, mis on aastast 2012 Tallinna technomaastikku kujundanud. Lisaks sellele on Artur olnud Berliini klubis AVA üritustesarja Techno Mittwoch resident ja hetkel on ta resident DJ ja programmijuht klubis HALL, kus teda saab regulaarselt mängimas kuulda. Tal on üle kümne aasta kogemust esinedes reividel, festivalidel ja klubides Baltikumis, Soomes ja Venemaal. Ta helikeelt iseloomustavad erinevad techno alažanrid, mis võimaldavad tal hoida konkreetset emotsiooni ja gruuvi tantsuplatsil 🖤
Lisainfo: Fabrik Facebook või DM us.
🖤🖤
Black Box is a night where no one will judge and every individual can finally become themself. Dance like nobody is watching will finally be defined. 🥷 This is the first Black Box where our feelings are elevated by a guest DJ – Artur Lääts.
◼️LINE-UP◼️
💂‍♀️ Artur Lääts
👨🏻‍🏫 Prof. Palm
🥷 Tiit Sei
👨🏻‍🚀 Kepler
👲 Tiik
🕵️‍♀️ Brett Rästas
TICKETS:
◼️ Fabrik Community ticket 5€ (only for newsletter subscribers)
🐣 Early Bird 7€
🦆 Regular Bird 10€
🦓 Get your tix: https://www.ticketer.ee/black-box-6/
Artur Lääts is known for being on the forefront of a reborn techno scene in Tallinn. He is associated with the legendary MÜRK parties that started in 2012 and has helped shape the local techno scene in Tallinn. In 2017, Artur had the honor of being granted his first residency in Berlin — Techno Mittwoch at AVA club. As of now, Artur is both a resident DJ and head booker at HALL, where you can find him performing regularly from warm-up sessions to the prime time and often ending HALL club nights on Sundays without any time restrictions. With a decade of experience performing in illegal raves, festivals and club scenes across the Baltic States, Finland and Russia, his sound travels through many subgenres of techno and allows him to keep a certain mood and groove going on the dance-floor.
Extra info: Fabrik Facebook or DM us.
🖤