Genialistide
Klubi

N
08 sept
22:00
Kärbitud loodus, kopitanud tantsusammud, marineerima jäänud lootus ja kuivale jäänud kannud. Mokad pakkus, sõnavägi tühi. Läks metsavana kuube silmad pahupidi. Jalatallad veritsevad, pastlad näkku panevad. Lõgisevad sitaseened sandilaulu halavad. Titt on metsast välja saanud, nahk kõdu-sõge. Kadunud ta kõri ja taignaks taotud tõde. Söeks põlend silmad ja ära vettind küür – ta rindade vahel auk on löödud viimsel volbriööl. Hüpper-samet lageraiul, hingevits, mis vaikust kööb. Tasakesi kraaksatades, tahmaid triipe kivvi lööb. Too rotipesa kolle, mis lõhkudes end ehib ja laastades loob – see jäärapäiselt oma kampsunit koob. Veritsevad linnud, me vaarikamoos. Tuhakeerises rämmati ses igaveses loos.

Johhan Rosenberg on Muusika külast pärit etendaja ja koreograaf. Lõpetanud Amsterdamis Kunstikooli (SNDO) koreograafia eriala, tantsu- ja muusikaõpingute taustaga. Tema tööd otsivad avastamata alasid varjatud ruumidest, leides uusi vaatenurki sinna peidetud ja hanguma jäetud teemadele. Johhan uurib keele ja identiteedi olemust, mis on aluseks ümbruse loomise protsessis. Toore sõnavara ja mängulisuse kaudu kasutab ta keha, teksti ja heli – kohtumiseks ühtses teadmuses.

Jette Loona Hermanis on Eesti ja Läti verd etenduskunstnik, esineja ning koreograaf, õppinud teatrit, tantsu ja muusikat ning lõpetanud Amsterdami Kunstikoolis SNDO koreograafia eriala. Jette töö igaveseks saatjaks on müstiline transtsendentsus ehk ületavus; igatsusega väljendada afekti. Tugevalt digiajastust mõjutatuna on materjalil karjuv tung enese tsentraliseerimise ning online minapildi raiumise järele, eksponeerides tundelisi narratiive enese ja eksistentsi suhtes. Storytelling kui kontsept, mille alt mitmetähenduslikud suhtumised ning ideed tärkavad.

Koreograafia, lavastus: Jette Loona Hermanis, Johhan Rosenberg
Esitus: Johhan Rosenberg, Jette Loona Hermanis, Eden Olev, Andoni Zamora Txakartegi / Anne Türnpu
Valguskujundus, tehnilised lahendused: Mikk-Mait Kivi, Henry Kasch, Sasha Mirson
Heli: Matīss Rucko, Johhan Rosenberg, Jette Loona Hermanis
Dekoratsioonid, kunstnik: Matīss Rucko
Grimmikunstnik: Martina Gofman
Grimmikunstniku assistent: Kerli Soans
Nõu ja tugi: Maarja Tõnisson, Maike Lond
Projektijuhid: Eneli Järs, Maarja Kalmre
Kaasprodutsent: Kanuti Gildi SAAL, Jette Loona Hermanis, Johhan Rosenberg
Toetaja: Eesti Kultuurkapital

Esietendus: 01.02.2021 Kanuti Gildi SAALis

Etendus on ühes vaatuses ja kestab 1 tund ja 40 minutit

Etenduses kasutatakse strobo valgust! 

Jette Loona Hermanis, Johann Rosenberg – 2022. aasta tantsupreemia laureaat
Jette Loona Hermanis, Johann Rosenberg – 2022. aasta lavastajapreemia nominent
Jette Loona Hermanis, Johann Rosenberg – 2022. aasta etenduskunsti preemia nominent