Genialistide
Klubi

N
20 juuni
15:00 - 20:00
Egpituse kokad GÖÖKis // Egyptian chefs in GÖÖK

ENGLISH BELOW

Tartu Rahvusvahelise Maja loodud sotsiaalne ettevõte Köömen kutsub sind rahvusvahelisel pagulaspäeval linna kõige-kõige ägedamasse vegan kööki Göök, kus lõunapakkumiseks on Egiptuse külaliskokka valmistatud road ja õhtul saab Elavast Raamatukogust endale põnevat lugemist laenutada!

Täpselt pool aasta tagasi otsustasime koos süüria, palestiina ja iraagi kokkadega maha ja otsustasime, et asutame sotsiaalse ettevõtte, et aidata pagulastel kiiremini tööturule jõuda. Sõprade ja vabatahtlike toel on pikk tee käidud: uute kokkade koolitamine, kalkulatsioonide tegemine ja katsetamine on tehtud ja nüüd leiab meid nii festivalidelt kui ka saab tellida cateringi. Kevadel leidsime aga Gööki näol hea sõbra ja koostööpartneri, kes aitab meie kokkadel saada meeskonnatöö kogemust, õppida uusi võtteid ja edasi enda enda oskusi.

Tule ja tähistame koos pagulaspäeva ja Köömne esimest poolaastat – hõrgud vegan lõunapakkumised meie Egiptuse kokalt, elava raamatukogu külalisetele pakume aga alates 18.00 lugemise kõrvale ka teed ja näksi!

Üritust toetab ÜRO Pagulasamet (UNHCR)

ENGLISH

Iternational House Tartu’s social enterprise Köömen invited you to the one & only Göök to celebrate world refugee day. GenGöök hosts our amazing chef from Egypt as a guest chef and she will deliver amazing vegan Egyptian cuisine. Later on in the evening you can use the living library as well!

Exactly half a year ago we sat down with Syrian, Palestinian and Iraqi chefs and decided to start a social enterprise to help refugees access the labour market. Together with our friends and volunteers we have achieved a lot: trained new chefs, worked through menus, business plans, testing and now – you can find us on festivals and also order us catering!
In spring we found a good friend and partner in Göök, who helps our new chefs get team work experience and other new skills.

Come and let’s celebrate together world refugee day and Köömen’s first half a year – delicious vegan dishes from our Egyptian guest chefs and later on we also provide tea and snacks during the living library event 🙂

The event is supported by the UN Refugee Agency