Genialistide
Klubi

R
17 mai
21:00 - 01:00
Etno kütab! RIFFARRICA + OOPUS

RIFFARRICA esitleb 8. märtsil ilmunud albumit “Riffarrica”

“Jõulisuselt kohati pungi intensiivsust ja post-metal’i meloodilisust liitev massiivne laviin on saavutatud pelgalt trummide ja akordioni kombinatsiooniga. Saundi kallal on kõvasti vaeva nähtud ja ma ei usu eriti, et akordionil baseeruvad helid oleksid kunagi varem niimoodi kõlanud. Täiesti vabalt kujutaksin ette Kulno Malvat pärast eriti marulist akordionikärinat raiumas pilli läbi kõlariseina, nagu karmimatel vana kooli meestel ekstaasi jõudes vahel tavaks oli.” Margus Haav, Postimees

RIFFARRICA (endine Duo Malva & Priks) sai alguse 2016. aastal. Pika pärimusmuusiku staažiga Kulno Malva ja Kristjan Priks ühendasid jõud, et teha koos jõulist ja mehist folki, ammutades inspiratsiooni sajanditetagustest regilauludest. Kulno karusest häälest, akordioni jõulistest gruuvidest ja Kristjani omanäolise trummikomplekti uudsest kõlast sündis värske ja põnev helikeel, mida Baltic Music News on nimetanud „muskliga folgiks”.

Kulno Malva – akordion, torupill, laul
Kristjan Priks – trummid, laul

www.riffarrica.ee
http://bit.ly/concert-teaser-2018

—————————–

OOPUS liidab tänapäeva elektroonilise saundi ja rütmikäsitluse pärimusmuusika instrumentide ja tantsulugudega. Stiililt on tegu live-elektroonilise pärimusmuusika ehk folktroonikaga, kus kohtuvad psy-ambient-techno-trad. Nende esimene album “Nõidus”, mis ilmus 11.veebruaril, annab hea ülevaate senisest loomingust.

OOPUS on Mari Meentalo (flööt, vokaal, eesti torupill, parmupill, pikkvile, hulusi, looper), Johannes Ahun (analoogsüntesaatorid) ja Aleksander Sprohgis (valgus ja visuaalid).