Genialistide
Klubi

K
22 sept
19:00
Filmi- ja aruteluõhtu “VASTUHAKK VÄLJASUREMISELE”
Kliimakriis ja ökoloogiliste süsteemide kokkuvarisemine on ehk suurim väljakutse, millega inimkond 21. sajandil silmitsi seisab. Meie võimekusest väljakutsele adekvaatselt vastata sõltub ei rohkem ega vähem kui inimliigi püsimajäämine. Keerulise probleemiga silmitsi seistes võime kergesti kaotada lootuse paremasse homsesse, muutuda küüniliseks või valida väljakutseid ignoreerida.
Mitmeski paigas maailmas on aga meeleheite asemel hõivanud tänavad uus põlvkond noori aktiviste, kes nõuavad viivitamatut süsteemimuutust ja kiiret tegutsemist kliimapoliitikas. Film “Extinction Rebellion and the Battle of the Century” (eesti k. “Vastuhakk Väljasuremisele ja sajandi lahing”) keskendub Reeded Tuleviku Nimel ja Vastuhakk Väljasuremisele liikumistele Prantsusmaal ja Saksamaal. Sündmused leiavad aset 2019. aastal tänavatel, kohtumajades ja kaugemalgi.
Film kestab 1 tund ja 20 minutit. Filmile järgneb kõigile avatud aruteluruum, milles ühtlasi jagavad oma mõtteid kaks keskkonnateemade rindel aktiivset kaasamõtlejat Madis Vasser ja Kaspar Kruup.
* Madis Vasser on Eesti üks esimesi XR aktiviste ja keskkonnaühenduse Eesti Roheline Liikumine juhatuse liige.
* Kaspar Kruup nimetab end ise ekspert-diletandiks ja on lisaks üliõpilasaktivismile silma paistnud oma julgete väljaütlemiste ja kõikumatult pessimistlike tulevikuvaadetega.
Aruteluõhtu on ka hea koht tutvumaks Tartu Reeded Tuleviku Nimel (FFF ehk Fridays for Future) aktivistide ja nende tegevusega.
NB! Film on prantsuse keeles ja ingliskeelsete subtiitritega.
Sissepääs tasuta, avatud on annetuskast ja Möku baar I korrusel.
* * *
Üritus on osa 1Planet4All projektist, mida kaasrahastavad Euroopa Komisjon ja Eesti Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest. Sisu eest vastutavad FFF aktivistid ja see ei pruugi kajastada Euroopa Liidu ametlikke seisukohti.