Genialistide
Klubi

T
21 veebr
18:15
Folk Religion and Contemporary Belief in Sikkim
RSR invites you all to a lecture that connects international relations with folkloristics and religion. Sikkim was an independent Buddhist Himalayan Kingdom until 1975. Now it is part of the Indian Union, where hinduism remains the dominant religion. Still many Buddhist local folk traditions remain in Sikkim and have taken on new forms.
Kikee Doma Bhutia is a research fellow in the University of Tartu Asian Centre. She was born in Sikkim and this place has remained one of her research interests, as well as national identity, ideas of belonging and the role of religion and culture in politics. Kikee´s doctoral dissertation focused on the symbiosis of institutional Buddhism and the indigenous beliefs in the Himalayan region.
Eestikeelne tõlge:
RSR kutsub kõiki huvilisi loengule, mis ühendab rahvusvahelised suhted folkloristika ja religiooniga. Sikkim oli 1975. aastani iseseisev budistlik Himaalaja kuningriik. Nüüd moodustab see ühe osa Indiast, kus domineeriv religioon on hinduism. Küll aga püsivad praegugi Sikkimis elujõulisena budistlikud tavad, mis on aegade jooksul läbi teinud palju muutusi.
Kikee Doma Bhutia on teadur Tartu Ülikooli Aasia uuringute Keskuses. Ta on sündinud Sikkimis ning see koht on jäänud ka tema üheks põhiliseks uurimisobjektiks. Veel on ta uurinud teemasi nagu rahvuslik identiteet, religiooni ja kultuuri roll poliitkas ning kuulumistunde ideid. Kikee doktoritöö väitekiri keskendub institutsionaalse budismi sümbioosile ja Himaalaja põlisusunditele.
Loeng toimub inglise keeles.