Genialistide
Klubi

N
16 jaan
19:00
Jaanuarikuu improkirjutamine

Improkirjutamine on nagu improteater, aga kirjutamisega!

Aasta esimesel kuul kirjutavad Pamela Ebber, Nora Kaplinski, Kristina Viin, Saskia Reintam, Rauno Kivi ja Sander Vesik. Uued tekstid loevad ette Annabel Berg ja Henrik Lainvoo Tartu Üliõpilasteatrist.

Avalik improkirjutamine näitab üht võimalikku tekstiloome viisi. Olemasolevatele raamidele lisab publik detailid ja kirjutajatel on 3 kuni 7 minutit, et… kirjutada. Kohal on ka inimesed, kes vastvalminud tekstid ette loevad, nii et saladuseks ei jää sel õhtul midagi. Kui improteatris sünnib etendus näitlejate ja publiku koostöös, siis improkirjutamisel tekivad samamoodi tekstid. Korraldajal ja mängujuhil Marite H. Butkaitel on välja vaadatud mõned kirjutamisharjutused, mida interaktiivselt ja kollektiivselt lahendama asutakse. Värsked tekstid on eriilmelised – vastavalt harjutustele ja loosipurgist tõmmatud juhistele võivad sündida nii luuletused, stseenid, monoloogid kui ka palju muud. Kõik on võimalik!

Kui soovid kirjutajana üles astuda, siis anna aga teada! 😉 🙂

Improkirjutamisest ja loovkirjutamisest on võimalik kuulataka IDA raadio saatest “Rõhk”, kus kord käisid külas Butkaite, Kaisa Berg ja Mihkel Seeder. https://idaidaida.net/jarelkuulamine/rohk-22-10-19

Improkirjutamise toetajad ja partnerid on Genialistide Klubi, baar Möku ja Göök.