Genialistide
Klubi

N
19 sept
20:00
James Dalton (USA) & Andres Roots / Sügisjazz 2019

Sügisjazz 2019
JAMES DALTON (USA) & ANDRES ROOTS
Neljapäev, 19. september 2019 kell 20.00 Tartu Genialistide klubi

New Jerseyst pärit bluesman James Dalton on laulik ja maailmarändur, poeet ja jutuvestja, kes on leidnud endale kuulajaid nii väikestes klubides kui suurtel festivalilavadel.
Muusikut paeluvad inimkarakterid ning rännakuil kogetu jagamine. Kohtumised ei toimu üksnes kontserdilavadel, vaid ka metrooplatvormidel, elutubades või raadioeetris, jalgu trampides ja trummi lüües, huilates ja hõikudes, kitarri plõnnides ja suupilli puhudes.

Dalton on salvestanud viis heliplaati oma muusikaga. Haapsalu Augustibluusi ja Jazzkaare külalisena on James Dalton võitnud meie bluusisõprade südamed. Oma kodulinnas New Jerseys õpetab lastele ja täiskasvanutele muusikat ja annab suupillitöötubasid. New Jersey raadiojaamas WBJB on tal ka oma muusikasaade.

Kontserdikavaga „Songs and Stories“ on ta esinenud nii klubides kui ka ülikoolides üle Ameerika. Hiljuti ilmus James Daltonilt kogumik „Words“, kus on kõrvuti nii poeemid kui laulud. Tema värske album ilmub sügisel ja ilmselt kuulevad seda esimesena Tartu ja Tallinna bluusifännid.

Tartu kontserdil esineb ka eesti rahvusvahelise haardega bluusmuusik Andres Roots, kelle viimane album “Breakfast in September” jõudis aastavahetusel nii Suurbritannia kui Prantsusmaa raadiotes bluusiplaatide esikümnesse ja veel enne sügist on Rootsilt oodata uut vinüülplaati.

Koosseis:
James Dalton – vokaal, kitarr, suupill
Andres Roots – kitarr

Lingid:
https://www.facebook.com/jamesdaltonmusic/
https://open.spotify.com/artist/3BNBf97nvrV5m3hh4yC3Yj
https://www.youtube.com/watch?v=aa7XUFhnFVY
https://www.youtube.com/watch?v=cs3R-Os4OVY