Genialistide
Klubi

N
06 juuni
19:00 - 21:00
Juunikuine improkirjutamine!

Mai lõpp on paljudele tudengitele kiire lõputööde kirjutamise aeg. Aga juuni alguses tasub vaim vabaks lasta, võtta kirjutamist lõbusamalt ja unustada akadeemiline vorm.

6. juunil kell 19.00 toimub Genialistide Klubis/Magasini Tänava Suvilas selle suve teine improkirjutamine. See on nagu improteater, aga kirjutamisega! Sündmus kestab orienteeruvalt poolteist tundi ja on prii.

Avalik improkirjutamine näitab üht võimalikku tekstiloome viisi. Olemasolevatele raamidele lisab publik detailid ja kirjutajatel on 3 kuni 7 minutit, et… kirjutada. Kohal on ka inimesed, kes vastvalminud tekstid ette loevad, nii et saladuseks ei jää sel õhtul midagi. Kui improteatris sünnib etendus näitlejate ja publiku koostöös, siis improkirjutamisel tekivad samamoodi tekstid. Korraldajal ja mängujuhil Marite H. Butkaitel on välja vaadatud mõned kirjutamisharjutused, mida interaktiivselt ja kollektiivselt lahendama asutakse. Värsked tekstid on eriilmelised – vastavalt harjutustele ja loosipurgist tõmmatud juhistele võivad sündida nii luuletused, stseenid, monoloogid kui ka palju muud. Kõik on võimalik!

6. juunil kirjutavad lühemaid ja pikemaid tekste Annabel Berg, Saskia Reintam, Üllatus ja Toomas Krips. Tekste loevad Pamela Ebber ja Nora Kaplinski.

Suvehooajal pesitsetakse Tartus Genialistide Klubis, kus juunist augustini toimuvad lisaks igakuisele improkirjutamisele ka vabas vormis kirjutamise töötoad kahel õhtul kuus. Juunis toimuvad töötoad 12. ja 26. kuupäeval Marite H. Butkaite juhendamisel. Jooksvat infot leiab Facebooki lehelt https://www.facebook.com/improkirjutamine/

Improkirjutamist toetavad Genialistide Klubi, Möku, Göök, Eesti Draamateater ja Tartu Elektriteater