Genialistide
Klubi

R
22 veebr
21:00
KALI BRIIS LIVE BAND Plaadiesitlus + Flank Tartu

Esitleme Kali Briisi äsjavalminud stuudioalbumit ‘’Cloudy with a Chance of Briis’’. Lisaks astub lavale süntpopi bänd Flank.

Kuula esimest singlit Kali Briis – The Curse siit: https://spoti.fi/2P9SEYc

“Cloudy with a Chance of Briis” räägib Kali Briisile omaselt sarkastilise loo. Sellel plaadil lahatakse tänapäeva nutipõlvkonna tagasilööke füüsilise kontakti vähenemisest kuni vaimsete glitchideni välja. Sarnaselt plaadi pealkirjale, antakse ümber nurga lootust, et olukord on pilves selgimistega, kuid selleks tuleb esmalt eristada halli erinevaid varjundeid.

Helipildilt ja loomult on plaat väga sarnane aastate tagusele “Moon Ghost” (2012) albumile, mis pakatab elektrist, ärevusest ning on sündinud iseendaga dialoogis olemise tulemusena. Erinevalt eelmisest “Let’s Play Love” (2016) albumist, mis oli tehtud live-bändiga, lähtutakse viiendal albumil peamiselt ühe mehe visioonist, pakkudes kuulajale kogemust, mis on Kali Briisile olnud läbi aegade kõige omasem. Sarkastilisust, mis püüdleb kikivarvul lihtsuse ja naiivsuse poole, kuid teisest küljest segab jälgi vanade heade draivitud basside ja ärevate süntesaatoritega.

Lihtsas keeles – “Cloudy with a Chance of Briis” albumi peapiloodiks on taas robothingega Mr Briis ehk Alan Olonen ning kaaspilootidena lendavad kaasa head sõbrad Laura Junson ja Erko Niit. Seega värske album viib kuulajad ühest küljest ajas tagasi, kuid särab eredamalt kui kunagi varem, sest plaadile on elu andnud kolmik, keda ühendab dekaadi pikkune sõprus.

Live bandi koosseis:
Alan Olonen – laul, bass
Laura Junson – laul, süntesaator
Erko Niit – laul, kitarr, süntesaator
Kaarel Kuusk – süntesaator
Karl-Markus Kohv – trummid

Muusika füüsilisele kujule sobiliku kehakatte loomise taga on Argentiina kunstnik Mariano Peccinetti.

Teie Kali Briis ehk Alan Olonen, Laura Junson ja Erko Niit

Piletid 311.eest! https://www.311.ee/briis-esitlus