Genialistide
Klubi

T
16 juuli
18:00
Kirjutamise töötuba

Kas Sulle pakub huvi kirjutamine? Kas oled midagi sahtlisse kirjutanud? Kas soovid vabas õhkkonnas pastakat teritada ja mõtetega mängida?

Kui vastasid vähemalt ühele küsimusele jaatavalt, siis tule Magasini Tänava Suvilasse loovkirjutamise töötuppa! Püüame kinni erinevad inspiratsioonilained ja vaatame, mis just sel õhtul Pegasusel varuks on. Plaanis on lühemad ja pikemad mängulised kirjutamisharjutused, mille tulemuseks võivad olla proosapalad ja stseenid, dialoogid ja monoloogid, luuletused ja hübriidid.

Töötuba kestab orienteeruvalt poolteist tundi ja on osalejale prii. Halva ilma korral kolime tuppa, kuid loodetavasti saame nautida kodumaa suve päikesepaistet. Võib kaasa võtta oma lemmikmärkmiku ja pastaka, kuid paberit ja kirjutamisvahendeid leiame ka Suvilast. Töötuba viib läbi loovkirjutamise juhendaja ja näitekirjanik Marite H. Butkaite. Varasem kogemus pole vajalik ja oodatud on kõik huvilised.

Marite: “Kirjutamine on üks eneseväljenduse vormidest. Loovkirjutamise harjutused on meeldiv võimalus mängida ja vaadata, kuhu ideed välja jõuavad. Mõnest väikesest mõttest võib alguse saada suurem tekst. Harjutuste kaudu saab proovida erinevaid stiile ja viise teksti kirjutamiseks ning leida endale sobivaim. See on maailma ja enda avastamine. See on võimalus oma pastakas ja sulg terav hoida ning võimalus katsetada, katsetada ja katsetada.”

Sel suvel toimuvad loovkirjutamise töötoad 12. ja 26. juunil, 16. ja 30. juulil ning 13. ja 27. augustil kell 18.00 Magasini Tänava Suvilas Genialistide Klubi terrassil ja hoovis. Lisaks toimub kord kuus ka improkirjutamine (nagu improteater, aga kirjutamisega) 11. juulil ja 8. augustil.