Genialistide
Klubi

N
09 mai
19:00 - 21:00
Maikuine improkirjutamine!
Koos kevadega saabub ka improkirjutamine. Tartus 2012. aastal alguse saanud sari alustab taas ja hakkab toimuma kord kuus Genialistide Klubi alumises saalis. Esimene kirjutamine leiab aset 9. mail kell 19.00. Sündmus on prii ja kestab orienteeruvalt poolteist tundi.

9. mail kirjutavad pikemaid ja lühemaid tekste Pamela Ebber, Jüri Klooren, Henrik Lainvoo ja Aire Pajur. Tekste loevad Saskia Reintam ja Joonas Vatter Tartu Üliõpilasteatrist.

Improkirjutamine on nagu improteater, aga kirjutamisega. Kui improteatris sünnib etendus näitlejate ja publiku koostöös, isiis mprokirjutamisel sünnivad samamoodi tekstid. Mängujuhil Marite H. Butkaitel on varasemalt välja vaadatud mõned kirjutamisharjutused, mida kollektiivselt ja interaktiivselt lahendama asutakse. Sündida võivad nii luuletused, stseenid kui ka dialoogid. Juhtuda võib kõike!

Tavaliselt on kirjutamisprotsess nagu Üks Suur Saladus. Kuskil seda tehakse ja teosed sünnivad, aga küsimused jäävad. Improkirjutamine toob kirjutajad lavale ja näitab üht võimalikku tekstiloome varianti. Ja saladuseks ei jää midagi, sest lisaks kirjutajatele on kohal näitlejad, kes verivärskeid tekste ette loevad.

Improkirjutamist toetavad Genialistide Klubi, MÖKU, Göök, Eesti Draamateater ja Tartu Elektriteater.

Kirjutamiseni!