Genialistide
Klubi

N
12 märts
19:00
Märtsi improkirjutamine – naistepäeva eri!

Improkirjutamine on nagu improteater, aga kirjutamisega!

Märts pidavat olema teatrikuu (rahvakalendris ka paastu- ja vastlakuu), kuid kuna sel kuul on ka naistepäev, siis… Siis teeme neljapäeval 12. märtsil improkirjutamisel naistepäeva eri! Sest…

… klaviatuuride taga võtavad kohad sisse Mirjam Paales, Elisabeth Rebane ja Mirjam Suve. Ja nagu ikka, siis loevad sündivad tekstid ette näitlejad Tartu Üliõpilasteatrist. Ja nagu ikka, siis mängu juhib Marite H. Butkaite.

Algab kell 19.00 Genialistide Klubis, kestab nii umbes tund ja pool. Täitsa tasuta saab, nii et tule ise ja võta sõber ka kaasa. Pegasus lubab, et nalja pidavat ka saama! 😉 🙂

Teatrietenduse ja kirjanduse piirialasid kompav improkirjutamine näitab üht võimalikku tekstiloomise viise. Tavaliselt on kirjutamine midagi salapärast, kuid tegemist võib olla ka väga mängulise formaadiga. Kirjutaja jaoks on see turvaline viis oma mugavustsoonist välja astuda, vaataja jaoks aga hea võimalus sõna sekka öelda. Ses mõttes, et… See on nagu pidu, kus DJ võtab soovilugusid vastu. Improteatris sünnib etendus näitlejate ja publiku koostöös, improkirjutamisel sünnivad samamoodi tekstid. Loosipurgist tõmmatud juhiste põhjal võivad sündida luuletused, stseenid, monoloogid, dialoogid, hübriidid ja palju muud, sest kõik on võimalik.

Järgmised kirjutamised toimuvad 28.04.2020 ja 21.05.2020. Kui soovid ka kirjutajana üles astuda, siis maisse on veel vabu kohti. Kirjuta julgelt FB nurka või meiliaadressile.

Improkirjutamise toetajad ja koostööpartnerid on Genialistide Klubi, baar Möku, Tartu Üliõpilasteater.