Genialistide
Klubi

L
25 nov
20:00
Metro Luminal 35
Novembris 35. juubelit tähistav Metro Luminal alustas teekonda 1988. aastal, mil esitas Nõmme Kultuurimajas viis lugu koosseisus Allan Vainola (vokaal), Rainer Jancis (kitarr), Jüri Klõsheiko (bass) ja Hindrek Heibre (trummid). Need lood olid “Päev päevalt”, “Heida õnnelikult magama”, “Ta pilgus”, “Öised sõnad” ja “Laupäeva öö”. Mitme koosseisumuudatuse jooksul salvestati 1990. aasta augustis Linnahalli stuudios esimese kauamängiva materjal, mis sai hiljem nimeks “Coca Cola”. Ansambli 80ndate looming on mõjutanud paljusid kaasaegseid Eesti rokkansambleid, sealhulgas Vennaskonda, Ultramelanhooli, Kosmikuid ja teisi. Metro Luminali lauludest on oma versioone teinud teiste seas ka peavoolukollektiivid nagu The Swingers, Lauri Saatpalu ja RAM.
Läbi aastate on ansambli vokalistidena üles astunud Allan Vainola, Lauri Tikerpe ja Robin Juhkental, ent nüüdseks on lauljarolli enda kanda võtnud Metro Luminali kitarrist ja peamine muusika autor Rainer Jancis. Toomas Rull trummidel ja Kalle Nettan bassil, esitab ansambel juubeli puhul põhjaliku läbilõike bändi loomingust, millest ei puudu vanad hitid ega fännide lemmikud. Trio on parasjagu heas hoos ja Jancisel polegi tulnud vokalistina liigselt pingutada, sest rahvas laulab niikuinii enamuse ajast kaasa. Aardelaegas on avatud ja pärleid jagub kõigile, kes vaevuvad kätt sirutama.
Kontserdid toimuvad:
10. novembril Tallinnas Paavli Kultuurivabrikus (Paavli 7), 11. novembril Pärnus kultuuriklubis Garaaž (Lai 10/3) 24. novembril Viljandis baaris Konservatoorium (Koidu 13a) ja 25. novembril Tartus Genialistide Klubis (Magasini 5). Kõikides linnades ürituse algus kl 20.00. Piletid müügil www.fienta.com.