Genialistide
Klubi

N
10 okt
19:00
Moskva autoriteater “Eskiisid ruumis” – Vene Rock

 

Tartu Üliõpilasteatri 20. juubelile pühendatud VIII A-festival toob kodustele lavalaudadele Moskva autoriteatri “Eskiisid ruumis”, lavastusega “Vene Rock” (Russkij Rock)

lavastaja: Dmitry Mõshkin
näitlejad: Irina Miheishina, Daniil Romanov, Nikita Malzev
kunstnik: Pavel Belan
helilooja: Maksim Makarkin
video: Katja Arbatova, Alica Kosareva
valguskunstnik: Vlad Turmõshev
produtsent: Dmitry Maksimenkov

Esietendus Moskvas, V.Meierholdi nimelises Teatrikeskuses 12.02.2019

Moskva autoriteatri “Eskiisid ruumis” lavastus “Vene rock” on hommage, austusavaldus vene rocki suurtele nimedele 80ndate lõpus ja 90ndate alguses. Etendus on lavastatud kuulsa vene helilooja, filminäitleja ja muusiku Sergei Kuryokhini „Popmehaanika“ esteetikas. Veidi räämas Genialistide klubi saalis on piisavalt sündmusi, mis viivaid meid vene rocki maailma 80. ja 90. aastatel. Lavakompositsioon koosneb videopiltidest, erinevatest liikumisjoonistest, katkenditest, intervjuudest, luuletustest ja muusikast “tänavakoristajate ja valvurite” (fraas on pärit vene kultusbändi “Akvarium” laulust) ajastust. Näitlejad võivad igal ajal teie kõrval hakata tantsima, lahti riietuma, filmi sööma või end söega pesema. Tegijad valisid lavastusse alternatiivse vene roki alustajad, ainuüksi oma südame järgi. Etenduses kõlavad J.Letovi, V.Tsoi, I.Kormiltsevi, O.Garkushi, B.Grebentšikovi, Janka Djagilevi, A.Bashlachevi, A.Adasinsky, Mike Naumenko, S.Kuryokhini, P.Mamonovi ja A.Ševtšuki helindid ja tekstid.

NB! selle etenduse puhul tähendab “vaba istekoht” istekohtade puudumist, s.t. pole ka toole, kõik on nagu päris rockkontserdil.

Etendus kestab vaheajata 90 minutit