Genialistide
Klubi

E
27 märts
19:30
mõtteruum | Kes langetab elu viimase otsuse?
Kas Eestis tuleks legaliseerida eutanaasia ehk abistatud enesetapp? Kui palju peaks ja tohiks riik inimeste elu ja surma otsusesse sekkuma? Millistel juhtudel peaks inimesel olema õigus minna vabasurma?
Eutanaasia eetiliste, meditsiiniliste ja praktiliste küsimuste üle arutlevad Progressiivse Liikumise korraldatud paneeldiskussioonil koos publikuga:
Inna Narro-Taimsaare (Ida-Tallinna Keskhaigla kliiniline psühholoog)
Triin Käpp (usuteadlane ja EELK Tartu Ülikooli-Jaani koguduse õpetaja)
Aime Keis (Tartu Ülikooli meditsiinieetika õppejõud)
Pille Sillaste (Regionaalhaigla palliatiivmeditsiini osakonna juht)
Arutelu modereerib Progressiivse Liikumise toetajaliige ja kodanikuõiguste aktivist Gea Kangilaski.
Üritus on tasuta! Ära maga maha ja tule üksi või sõbraga kuulama ja kaasa rääkima!
NB! Ehkki soovitame kõigile võimalusel kindlasti koha peale kaasa rääkima tulla, on ühtlasi võimalus üritust Facebook Live keskkonnas virtuaalselt jälgida.
Üritus on osa Progressiivse Liikumise korraldatud arutelusarjast “mõtteruum”. Mõtteruumi eesmärk on ühiskonnas alakäsitletud teemad fookusesse tõsta ja arutleda neid ekspertide ja huvirühmade kaasamisel sisulisel ja faktipõhisel viisil.
Üritust korraldab MTÜ Progressiivne Liikumine koostöös Eesti Noorteühenduste Liiduga. Sündmus toimub projekti „Euroopa Noortedialoog 2022-2024“ raames, mida viib ellu Eesti Noorteühenduste Liit ja mida rahastavad Euroopa Liit ning Haridus- ja Teadusministeerium.