Genialistide
Klubi

K
13 sept
19:00
Mõtteruum: Meil kväärib
Mida tähendab olla kväär? Milline on kväärelu Eestis? Kuidas võidelda kväärõiguste eest? Milline on kvääraktivismi tulevik?
Vaid mõni kuu tagasi jõudis nii paljudele kvääridele kui mitte-kvääridele kauaoodatud uudis kohale: Eestis seadustatakse abieluvõrdsus. Kuid mida see täpsemalt tähendab? Kuidas me selleni jõudsime ja kas võitlus kväärõiguste üle on sellega lõppenud? Keda kväärõigused üldse puudutavad?
Nende küsimuste ja palju muu üle arutavad 13. septembril Progressiivse Liikumise korraldatud mõtteruumis aktivistid, kogukonna eestvedajad, uurijad, lihtsalt kogukonna liikmed ning seda muidugi ikka koos publikuga.
Paneelis osalevad:
🌈Anette Mäletjärv, kvääraktivist, tuntud ka kui Heterokringel
🌈 Aet Kuusik, keeleteaduse doktorant ja Feministeeriumi kaasasutaja
🌈 Andreas Kalkun, folkloori- ja usundiuurija ning kväärajaloolane
🌈 Eeva Koplimets, Eesti LGBT ühingu koostöökoordinaator
🌈 Jens Jaanimägi, Progressiivse Liikumise juht ja kväärteooria uurija
➡️ Paneeldiskussiooni modereerib feminist, kodanikuõiguste aktivist ja Progressiivse Liikumise toetajaliige Gea Kangilaski.
Paneeldiskussioonile eelneb Aet Kuusiku lühiettekanne, mille teemaks on kväärsuse mõiste keeleteaduslikust perspektiivist.
Üritus on tasuta! Ära maga maha ja tule üksi või sõbraga kuulama ja kaasa rääkima!
NB! Ehkki soovitame kõigile võimalusel kindlasti koha peale tulla, on ühtlasi võimalus üritust Facebook Live keskkonnas virtuaalselt jälgida.
💭 Üritus on osa Progressiivse Liikumise korraldatud arutelusarjast “mõtteruum”. Mõtteruumi eesmärk on ühiskonnas alakäsitletud teemad fookusesse tõsta ja arutleda neid ekspertide ja huvirühmade kaasamisel sisulisel ja faktipõhisel viisil.