Genialistide
Klubi

E
07 sept
19:00
Tühistatud! Multicultural city (Saksamaa) – „Hüvitis“ + vestlusring

Teadaanne! IX rahvusvaheline A-festival jääb koroona leviku tõttu ära!

5.–8. septembril toimuma pidanud IX rahvusvaheline A-festival jääb koroonaviiruse levikust tingitud reisipiirangute tõttu ära.

Koroonaviirus on käeoleval aastal raputanud kogu maailma ja mõjutanud mitmeid eluvaldkondi, sealhulgas kultuuriürituste toimumist. Keerulistes oludes kaalus A-festivali toimkond seekord ka festivali lühendamist, kuid pidi siiski vastu võtma keerulise otsuse sellel aastal festival ära jätta, kuna reisipiirangute ja karantiinireeglite tõttu ei ole võimalik kutsutud truppidel festivalist osa võtta. Austusest oma publiku vastu ning soovist neile alati pakkuda maksimaalse võimaliku kvaliteediga kultuuriüritust, ei pea toimkond õigeks korraldada festivali, mis hetkeolukorras seda teha ei suuda.

Kelly Kittus, A-festivali peakorraldaja: „Suve keskel olime optimistlikumad ja jätkasime festivali plaane truppidega, kelle riigid tol hetkel suletud ei olnud. Kahjuks muutub olukord maailmas hetkel iga päevaga ning viimased kaks nädalat on kindlalt näidanud, et kutsutud trupid ilma karantiinita Eestisse ei pääse, mis meie suureks kurvastuseks teeb festivali korraldamise meist sõltumatult võimatuks. Siiski ei lase me pead norgu, vaid hakkame tegema plaane 2021. a toimuvaks festivaliks.”

Ostetud piletite tagasiostmiseks palume võtta ühendust Tartu Üliõpilasteatriga meiliaadressil info@yliopilasteater.ee.

Vabandame kõigi asjaosaliste ees.

 

Lavastust kannab idee, et kaasaja inimeses peitub mitu identiteeti. Vanasti pidi inimene valima, kelleks ta tahab saada ja mida oma eluga teha. Maatriksijärgne inimene ei vali, ta on kõik. Piiritlemata rolli, mida ta täidab, võib ta olla samal ajal selgeltnägija, teadlane, filosoof või kunstnik. Teda juhib hetke-eetika ning otsuseid, mida ta langetab, mõjutab see, mis on talle parajasti kasulik. Samal ajal otsib see inimene kangelasi, kellesse uskuda, ja inimesi, kelle hulka kuuluda. Niisugune on Maatriksijärgne maailm, kus inimesed ei vali punase ja sinise tableti vahel, vaid neelavad mõlemad. Hetkel, mil inimene langetab valiku, on ta eksinud, seega on parem jätta valimata. Ent on see võimalik? Ehk on otsus mitte valida ise valik?

Lavastaja: Tomas Lagūnavičius
Helilooja: Kisbye Hofmann-Lagunavičius
Helikujundus: Gintaras Petraška ja Tautvydas Vabalas
Valguskujundus: Tautvydas Vabalas
Tehnilised lahendused: Saulius Černevičius
Tehniline abi: Valentinas Grybėnas
Kostümeerija: Jovita Jankiene

Laval: Tomas Lagūnavičius, Karina Ivanickytė, Tauras Macas ja Adomas Sabaliauskis

Kestus: 90 min

Teater Post Proceso asutati 2009. aastal ja see pakub võimalust katsetada nendele, kes soovivad ekselda postmodernse teatri labürintides ning avastada uusi väljendusvorme ja -viise. Post Proceso lavastused analüüsivad tänapäeva probleeme ja sageli toimuvad etendused ebatraditsioonilistes paikades. Seni on teatri mängukavva kuulunud 34 lavastust ning 20 performance’it. Lisaks on teater osalenud kaasaegse teaduse ja kunsti näitustel ning projektides, samuti kuulub see Kaunas – Euroopa kultuuripealinn 2022 programmi.