Genialistide
Klubi

E
25 märts
19:00
Must Kast 5: “Jõud”

„Jõud“ on muusikaline noortelavastus, mis laulu, naeru ja akrobaatika kaudu räägib loo ühest klassist ja koolikiusust. Põigates viie erineva perekonna ellu, käsitletakse leina, alkoholi, vägivalda ja üksindust läbi teismelise silmade. Ehkki lavastus tegeleb tõsiste teemadega, usub see positiivsetesse lahendustesse. Kui meil on julgust rääkida nii enda kui nõrgemate eest ja kui me põgenemise asemel tegeleme oma probleemidega, on hirmul palju väiksemad silmad. Ning lootusetus olukorras tuleb alati appi sõprus. Ja armastus.

LAVASTAJA Kaija M Kalvet / KUNSTNIK Illimar Vihmar / HELILOOJA Marten Kuningas / LIIKUMISJUHT Helen Solovjev / VALGUSKUJUNDAJA Karl Marken / LAVAL Birgit Landberg, Jaanika Tammaru, Kaarel Targo, Mihkel Kallaste, Silver Kaljula

KESTUS 90 minutit / VANUSELE 13+

Lavastuse algmaterjaliks on Tartu Forseliuse Kooli õpilaste loovtööd. Etendustele järgneb avatud vestlusring näitlejate ja lavastajaga.
Soovitame lavastust tungivalt ka lapsevanematele.

Broneeringud: maarja@teatermustkast.ee
Lavastuse kodulehekülg ja arvustused: www.teatermustkast.ee/lavastused/joud


„Jõu“ etendused 25. märtsil on osa Musta Kasti kümnepäevasest sünnipäevamaratonist, mille raames toob teater 20.⎯30. märtsil Tartus Genialistide Klubis ja Saksa Kultuuri Instituudis vaatajate ette ühe lavastuse igast möödunud hooajast. Lisaks Silver Kaljula monolavastusele “5 grammi sisemist rahu” etenduvad Birgit Landbergi must komöödia „Peks mõisatallis“ ning Kaija M Kalveti keskkonnateemaline “Prohvet” ja Piret Raua samanimelisel debüütromaanil põhinev lastelavastus „Ernesto küülikud“. Maratonile paneb punkti suur sünnipäevapidu, mis toimub 30. märtsil Genialistide Klubis: https://www.facebook.com/events/379631499508416/.

Kui tahad meile midagi viiendaks sünnipäevaks kinkida, siis esmajoones vajame abi oma unistuse ellu viimisel – soovime soetada endale bussi, millega kergendada rekvisiitide vedamise vaeva ning etendada oma lavastusi ka väljaspool Tartut. Saate meid selles ettevõtmises toetada Hooandja platvormi https://www.hooandja.ee/projekt/must-kast-5-rattad-alla kaudu.

Üks Hooandja auhindadest on Musta Kasti sünnipäeva megakomplekt, kuhu on kokku kogutud piletid meie viiele sünnipäevamaratonil toimuvale etendusele: “Prohvet” 20.03 kell 19, “5 grammi sisemist rahu” 22.03 kell 19, “Jõud” 25.03 kell 19, “Peks mõisatallis” 26.03 kell 19 ja “Ernesto küülikud” 30.03 kell 12. Sünnipäeva megakomplektist leiab igale etendusele ühe pääsme, mille saab ka sõbrale edasi anda.