Genialistide
Klubi

K
27 märts
19:00 - 21:00
Must Kast 5: “Prohvet” (viimane etendus)

Musta Kasti sünnipäeval, 27. märtsil, kell 19 etendub viimast korda “Prohvet”.

“Prohvet” on lavastus maailmalõpust. Ajalugu mäletab suurt hulka poolemeelseid inimesi, kes katastroofe ette kuulutasid; tänapäevased prohvetid erinevad neist oma teadusliku tausta poolest. Aga 15 364 teadlase poolt ennustatud maailmalõpp – või õigemini, sellise tsivilisatsiooni lõpp, nagu meie teda tunneme – paistab ikkagi jäävat ainult uskumise valdkonda. Miks?

On väga raske leppida millegi kadumisega – puudutagu see siis üksikinimest või tervet ühiskonda. On väga raske uskuda, et teistsugune maailm on võimalik. On väga raske kujutleda seitset miljardit inimest mõistlikult tarbimas meie ainsa planeedi ressursse. On väga raske uskuda, et üks inimene üldse midagi suudab. On väga raske elada süsteemist väljaspool. Või ei ole?

Aga kui tsivilisatsiooni huku poole marssimist ei saagi enam ümber pöörata, siis mis on see, mis peaks alles jääma? Mis on inimeses kõige väärtuslikum? Kahlil Gibrani samanimelise raamatu järgi ristitud “Prohvet” seisab idealismi ja siiruse eest, pakkudes äratundmist ning kurbnaljakat peegeldust progressiusku ühiskonnale.

LAVASTAJA Kaija M Kalvet / KUNSTNIK Illimar Vihmar / VALGUSKUJUNDAJA Karl Marken / LIIKUMISJUHT Jaanika Tammaru / LAVAL Liisu Krass, Mihkel Kallaste, Kristian Põldma, Karl Edgar Tammi, Kaarel Targo

KESTUS 120 min vaheajaga / VANUSELE 15+