Genialistide
Klubi

E
25 apr
19:00
Must Kast: “Pidu katku ajal” / viimased etendused
Kriisid on alati põhjustanud ühiskondade killustumist. Kunagi ei olda ühel meelel, MIKS läks valesti, kes on SÜÜDI ja kuidas oleks kõige parem EDASI minna. Ent seekordse pandeemia ajal ei suudeta kokku leppida isegi selles, MIS on valesti. Sest me elame ajal, mil igaühel on oma tõde. Ajal, mil isegi kellegi suremise fakt seatakse kahtluse alla. Ajal, mil avastad, et sul on väga palju tuttavaid, kellel on tuttavaid, kes teavad väga lähedalt kedagi, kes oskab väga täpselt öelda, mis valesti on ja kust otsast probleemi lahendama peab. Sest tegelikult pole küsimus enam ammu teadmistes, vaid usus. Ning uskmatutega ei argumenteerita, vaid sõditakse. Vahendeid valimata.
Must Kast võtab südame rindu ja astub sellele sõjatandrile. Kuid ikka musta huumori, laulude ja tantsudega rikastatud moel! Rumal ei ole mitte see, kes ei tea, vaid see, kes teab teisiti kui mina! Või mis!? Publik on teretulnud oma tõdedega, aga peab arvestama, et üks tõde korraga!
“Pidu katku ajal” on lavastaja Birgit Landbergi ja dramaturg Paul Piigi teine koostöö (esimene koostöö “Peks mõisatallis” leidis fänne siin ja sealpool piire ning pälvis ka teatriaasta auhinna).
NB! “Pidu katku ajal” ei ole kuidagi seotud Puškini samanimelise näidendiga.
Esietendus 23. juulil kell 19:00
24. / 29. / 30. / 31. juuli ja 5. / 6. / 7. august kell 19:00
Etendused toimuvad Eesti Maanteemuuseumi hoovis
lavastaja BIRGIT LANDBERG
dramaturg PAUL PIIK
kunstnik KRISTEL MAAMÄGI
helilooja SIIM AIMLA
valguskunstnik EMIL KALLAS
koreograaf RAHO AADLA
laval JAANIKA TAMMARU, KAIJA M KALVET, LAURA NIILS,
KAAREL TARGO, RAUNO POLMAN ja JOHANNES SEPPING (Paide Teater)
vaata lähemalt
www.teatermustkast.ee
/ foto: Alissa Šnaider