Genialistide
Klubi

N
21 nov
20:00
Rita Ray ‘Old Love Will Rust’ esitluskontsert

OSTA PILET EELMÜÜGIST

Sinisilmne soul pole ammu nii võimsalt kõlanud! Olete oodatud laulja-helilooja Rita Ray debüütalbumi “Old Love Will Rust” esitlusele. Funk Embassy Records alt ilmuv 8-looline LP üllitatakse vinüülil ja digis. Laval varem Etta James ja The Motown Sound revüüde solistina silma paistnud Rita Ray (sünd: Kristi Raias) sooloprojekt on küpsenud aasta jooksul. Eesti esimene moodsa aja soulidiiva on seni avaldanud 2 singlit: 60-ndate R&B-le kübarat kergitav “Fool for Loving You” ja “Lover Man” – bluusballad klaveril.

🎙️ LINE-UP:
Rita Ray (vocals, keys), Elina Hokkanen (backing vocals), Anett Tamm (backing vocals), Kadi Kaldmäe (backing vocals), Kristen Kütner (guitar), Artis Boriss (keys), Jasper Alamaa (bass), Luiz Black (percussion), Ott Adamson (drums).
🔥 SOOJENDAB: KIKS

🎧 Kuula Spotifys: bit.ly/ritarayspotify
📺 Vaata Youtubes: youtu.be/sg5K6em_cyI

🎟️ Piletid: https://fienta.com/et/rita-ray-old-love-will-rust

🏛️ Pärast bändi Funk Embassy DJ-d kuniks tantsijaid!

“Rock solid and soulful.” – Shawn Lee, multi-instrumentalist, producer and presenter at Soho Radio

Maian-Anna Kärmas, Raadio Tallinn:
Kui eelmise kümnendi keskel lõid briti retro soulitarid rütmi ja bluusi ukse taas võimsalt lahti, siis algatasid nad sellega laine, mis on lõpuks meieni jõudnud. Jah, kuulajaid leidus toona taolistele diivadele siingi, kuid selleks, et mõni siinsetest artistidest selle stiili päriselt omaks võtab, kulus veel enam kui kümnend. Rita Ray, sünnijärgse nimega Kristi Raias, astub nüüd kuulajate ette debüüdiga, mis kehastab selle traditsiooni parimaid võtteid nii laulukirjutamises, seadetes, kõlapildis kui vokaalis. Tervikuna iseloomustab albumit “Old Love Will Rust” vana hea eestimaine sõnakäänd – julge hundi rind on rasvane. Läbivalt omaloominguline plaat on kõike muud kui põhjamaiselt vaoshoitud. Mahlased “torud”, ajastutruud Wurlitzeri käigud, stiilselt ladna hoiakuga kokku loksuvad trumm ja bass ning selle krooniks pealtnäha hapra noore naise jõuline vokaal. Saab diskot ja kaeblikku melanhooliat ning kõike, mis sinna vahele mahub. On armuvalu, unistusi, suhte tõuse ja mõõnasid ning lõpuks ka tõdemus, vastupidiselt albumi pealkirjale, et vana arm ei roosteta

IN ENG:
Blue-eyed soul and R&B as her forte, Rita Ray [born: Kristi Raias] is a young singer and songwriter from South-Estonia. Known for her powerful yet touching voice, she stings with an unusual dose of honesty in her lyrics. Rita Ray has no passion for sugar-coated words, albeit an appetite for irony is present in her texts. Lungs of steel meets crisp production and excellent songwriting – Aretha Franklin & Amy Winehouse would be proud!