Genialistide
Klubi

N
30 mai
18:15 - 19:45
RSR esitleb: Ukraina identiteet ja arengukoostöö

RSR andis küll teada, et sellel semestril enam loenguid ei toimu, aga juhtus nii, et kaks pikalt välismaal viibinud poega, Kert ja Fred Gregor, otsustasid üheks õhtuks Tartusse tulla ning kohe lammutama hakata. Nemad mõtlevad, et sessi ajal võiks teha ühe loengu Ukrainast, mis kõikjal mujal pidevalt tähelepanu all on olnud, aga RSRi loengutes vahest veidi varju jäänud.

Põhilise tähelepanu alla tulevad kaks teemat – Ukraina identideedi küsimus, mille võtab enda kanda Fred Gregor, ja arengukoostöö, millest räägib lähemalt Kert.

Identideedi kohta on Fred Gregor näiteks öelnud järgmist: “Ukrainas on rahvuslikuks identiteediks passivaid identiteete rohkem kui Rosheni poode. Kuna riik pole senise 28 aasta kaheldava poliitilise vabaduse jooksul suutnud ühtegi neist identiteetidest enamikule seeditavaks teha, et kehtestada riigis ühtne (rahvuslik) identiteet, siis olen võtnud enda õlule tutvustada teile kõikvõimalikke viise, kuidas olla ukrainlane, kuidas venelastele ja poolakatele vastanduda ning eriti, kuidas teha seda ise ukrainlane olemata. Juttu tuleb identiteedi konstrueerimisest, nendestamisest (othering) ning kõikvõimalikest ukrainlustest, mis viimase 350 aasta jooksul on pead vähegi kõrgemale tõstnud.”

Mida Kerdil Ukraina arengukoostöö kohta öelda on, sellest saab teada juba 30. mai õhtul, kui kohtume Genialistide Klubis! Loengu teises pooles toimub arutelu, kuhu saavad panustada kõik kuulajad.

Kohtume Gennis!

RSRi üritustele paneb õla alla Tartu Kultuurkapital.