Genialistide
Klubi

T
05 dets
18:15
RSRis ASKO POHLA: Vahekohtu institutsioonid Eestis ja välismaal
Peame kurbusega teatama, et tänane loeng jääb loengupidaja haigestumise tõttu ära. Väga vabandame. Olge muhedad ja kohtume loodetavasti järgmine nädal!
Selle semestri eelviimase loengu külalisena tuleb Genialistide Klubisse vandeadvokaat Asko Pohla. Juttu tuleb vahekohtu institutsioonidest Eestis ja välismaal. Täpsemalt puudutatakse teemat, kuidas saab vahekohtumenetlust kasutada alternatiivina tavalisele õigusemõistmisele kohtus. Samuti puudutakse ka põhjusi, miks niivõrd palju vaidlusi lahendatakse alalistes vahekohtu institutsioonides. Eraldi puudutakse ka Haagi Rahvusvahelist Vahekohut ja seal toimuvat.
Asko Pohla on lõpetanud Tartu Ülikoolis õigusteaduskonna magistrikraadiga ja cum laude 1989. aastal ning omandanud täiendava magistrikraadi (LL.M.) Georgetowni Ülikoolis 1994. aastal. Pohlal on kogemus rahvusvahelise eraõiguse alal, nõustades kliente muuhulgas rahvusvaheliste kaubanduslepingute sõlmimisel ja läbirääkimistel. Pohla on olnud Eesti esindajana Rahvusvahelise Kaubanduskoja (ICC) Rahvusvahelise Arbitraažikohtu liige aastatel 2012 kuni 2018, ning on käesoleval ajal ICC Arbitraažikomisjoni liige. Pohla on alates 1997. aastast Eesti Kaubandus-Tööstuskoja Arbitraažikohtu nõukogu esimees ning tegutsenud 27 aastat vahekohtunikuna nii ad hoc vahekohtu menetluses kui mitmetes alalistes vahekohtu institutsioonides. Ta on ka Euroopa Komisjoni poolt valitud Euroopa Liidu ja kolmandate riikide vahel sõlmitud kahepoolsete vaidluste lahendamise arbiter. Tööalaselt on Asko Pohla töötanud väliskaubandusfirmas, Tallinna Linnavalitsuse juriidilise osakonna juhatajana, alates 1994-1996 advokaadibüroos Raidla & Partnerid ning asutanud 1996 aastal advokaadibüroo Pohla & Hallmägi, kus töötab tänaseni partnerist vandeadvokaadina.
RSRi loengut toetavad:
Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituut
Tartu Kultuurkapital
Pühaste pruulikoda