Genialistide
Klubi

T
24 nov
18:15
RSRis Ivo Juurvee: Venemaa ja Hiina luuretegevusest maailmas
Tähelepanu! Palume kõigil loengukuulajatel kanda maski!
Luuretegevus toimub riikide vahel pidevalt ning seda intentsiivsemalt toimub see nende riikide vahel, kes üksteisega hästi läbi ei saa. Informatsioon on riikidele tihtipeale elu ja surma küsimus ning selle hankimine läbi luuretegevuse võib olla sama ohtlik. Sellenädalases RSRi loengus astub üles Ivo Juurvee, kes on muuhulgas töötanud Riigikantselei Julgeoleku ja riigikaitse koordinatsioonibüroos ning sisejulgeoleku instituudi juhatajana Sisekaitseakadeemias. Praegu töötab ta Rahvusvahelises Kaitseuuringute Keskuses programmi “Julgeolek ja kerksus” juhina.
Luuretegevus leiab aset mitmel rindel, seda nii inimtasandil kui ka kübermaailmas. Millist luureinfot riigid tahavad ning miks nad seda tahavad? Mida tähendavad lühendid nagu OSINT, CYBINT või CYBER-HUMINT? Ivo Juurvee on luureajalugu uurinud üle 20 aasta ning sellenädalases loengus räägib ta, kuidas Venemaa ning Hiina on informatsiooni hankimisel neid ja teisi luuredistsipliinine rakendanud ning kuidas luuretegevust üldse läbi viiakse.
NB! RSRi loengule ei ole lubatud inimesed, kes on viimase 14 päeva jooksul haigestunud COVID-19-sse või olnud kontaktis kinnitatud COVID-19 haigestunuga või kellel on respiratoorse nakkushaiguse sümptomid (nt palavik, kuiv köha, hingamisraskused). Respiratoorsete nakkushaiguse sümptomitega inimestel palutakse lahkuda.
RSRi loenguid toetavad:
Pühajõe pruulikoda
Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituut
Tartu Kultuurkapital