Genialistide
Klubi

T
08 märts
18:15
RSRis Lauri Mälksoo: Warfare ja Lawfare. Rahvusvahelise õiguse rollist Ukraina-vastase sõja näitel
Läänemaailma vastuseis Venemaa sissetungile Ukrainasse on olnud ühene ja konkreetne. Ukraina on esitanud Haagi Rahvusvahelisele Kohtule hagi Venemaa vastu, ka Lääs taunib Putinit tema sõjakuritegude eest. Euroopa Liit on jõudnud pretsedenditu üksmeele ja otsustavuseni, näitena võib tuua Venemaa pankade eemaldamise SWIFT-süsteemist. 1. märtsil, kuuendal sõjapäeval, kiitis Euroopa Parlament heaks Ukraina avalduse ELi kandidaatliikmeks astumiseks. Päev hiljem kiitsid ÜRO 193 liikmest 141 heaks resolutsiooni, milles nõutakse Venemaa relvajõudude kohest lahkumist Ukrainast.
Milline tähtsus on Ukraina konfliktis rahvusvahelisel õigusel? Kuidas on rahvusvaheline õigus mänginud rolli maailma mobiliseerimisel Ukraina toetuseks? Kuidas toimib Venemaa selles sõjas õiguslikust perspektiivist ja kuidas see (eba)õnnestub? Et teada saada, tule 8. märtsil kell 18.15 Genialistide Klubisse.
Lauri Mälksoo on õigusteadlane ja akadeemik. Ta lõpetas 1998. aastal Tartu Ülikooli õigusteaduskonna. 1999. aastal sai ta USAs Georgetowni Ülikoolis magistrikraadi, 2002. aastal Berliini Humboldti Ülikoolis doktorikraadi õigusteaduse alal. Alates 2009. aastast on Mälksoo Tartu Ülikooli rahvusvahelise õiguse professor. 2013 valiti ta noorima akadeemikuna ajaloos Eesti Teaduste Akadeemia liikmeks. Mälksoo on 1873. aastal asutatud Rahvusvahelise Õiguse Instituudi liige. 2015 avaldas ta raamatu “Russian Approaches to International Law”, mis aasta hiljem ilmus ka eesti keeles.
Kohapeal kontrollitakse Covid-tõendi olemasolu. Palun veendu enne loengusse tulemist, et lisaks isikut tõendavale dokumendile on sul olemas ka üks järgnevast:
– vaktsineerimist tõendav pass
– läbipõdemise tõend
RSRi loenguid toetavad:
Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituut
Tartu Kultuurkapital
Pühajõe pruulikoda