Genialistide
Klubi

E
11 apr
18:15
RSRis Pärtel Piirimäe: Kas Putin on hull?
Sofi Oksanen arvab, et Putin ei ole hulluks läinud¹. Ants Laaneots arvab, et Putin on hulluks läinud². Mart ja Martin Helme arvavad, et Putin ei ole hulluks läinud³. Gérard Dépardieu arvab, et Putin käitub hullumeelselt⁴. Simon Sebag Montefiore, Stalini eluloolane, arvab, et Putin ei ole hulluks läinud⁵. Mihhail Hodorkovski arvab, et Putin läks hulluks pärast 24. veebruari sissetungi, sest ukrainlased ei tervitanudki Vene vägesid lilledega⁶, vaid Javelinide ja Bayraktaridega. Psühholoog Kätlin Konstabel arvab, et me ei peaks sellest üleüldse rääkimagi, kas Putin on hull või mitte, sest me ei saa selle küsimuse vastust teada⁷. (Nimekiri arvajatest viimase pooleteise kuu jooksul pole ligilähedaseltki ammendav.)
On ka arvatud, et Putinil on Botoxi süstimise tagajärjel saadud vaimse tervise kahjustused, Parkinsoni tõbi, neljanda astme vähk ja ilmselt veel nii mõndagi. Mida arvab aga Pärtel Piirimäe? Tule 12. aprillil kell 18:15 Genialistide Klubisse ja saa teada! Käsitlusele tuleb ka Vene-Ukraina sõja seis üldisemalt.
Pärtel Piirimäe on eesti ajaloolane, Tartu Ülikooli mõtteloo professor. Piirimäe lõpetas 1995 Tartu Ülikooli, 1999 omandas Cambridge’s magistri- ja 2003 doktorikraadi.
RSRi loenguid toetavad:
Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituut
Tartu Kultuurkapital
Pühaste pruulikoda