Genialistide
Klubi

N
26 okt
20:00
Soome-Ugri Klubiöö
Fenno-Ugria asutus ja Hõimupäevad esitlevad:
Soome-ugri Klubiöö täis folktroonikat, tangot ja balkani rütme!
Duo Ruut (Eesti)
Jaakko Laitinen ja Väärä Raha (Soome)
Oopus (Eesti)
Duo Ruut (Eesti)
https://www.duoruut.ee/
Duo Ruut on kahe hea sõbra, erineva muusikalise tausta ja maitsega muusiku kooslus. Oma esivanemate pärimusest uue muusikalise hingamise saanud, istusid Katariina Kivi ja Ann-Lisett Rebane 2017. aastal ühe kandle taha. See oli ühest küljest mitmete juhuste kokkulangemine, teisest küljest aga pikaajalise katsetamise ja eelnevate akadeemiliste muusikaõpingute lõpptulem. Kandlest sai duo jaoks “tühi leht”, mis andis palju ruumi leiutamiseks ja erinevate mängutehnikate arendamiseks. Ühel instrumendil kahekesi komponeerimine seab üsnagi kitsad piirid – nii saigi Duo Ruudu väljakutseks mõelda kastist välja ja pakkida oma olemuselt minimalistlik muusika täis uusi ja erutavaid ideid.
Jaakko Laitinen ja Väärä Raha (Soome)
https://www.vaararaha.com/
Jaakko Laitinen ja Väärä Raha on alates 2009. aastast tegutsev, Soome tango- ja balkani rahvamuusikat siduv ansambel. Aastate jooksul on nende loomingut mõjutanud muu hulgas nii gruusia, türgi, lähis-ida kui ka kreeka muusika. Bändi vokalisti ja juhi Jaakko Laitineni kirjutatud lüürika on samas registris parimate soome laulukirjutamise traditsioonidega: tema looming varieerub traditsioonilistest armastuslauludest kuni eksistentsiaalsete otsinguteni pimedas Põhjala öös. Muusika, mis sobiks Aki Kaurismäki filmidesse hästi. Ansambel on esinenud nii suurtel rahvusvahelistel festivalilavadel kui ka klubides pea kõikjal Soomes. Eestis pole nad aga üles astunud ligi kümme aastat.
Oopus (Eesti)
https://www.oopus.ee/
Oopuse loomingus kohtuvad aastasadu vana Eesti pärimusmuusika, elektrooniline tantsumuusika ning valgus ja visuaalid. Bändi liikmed esitavad oma loomingut otse laivis ja kutsuvad seda folktroonikaks. Torupilli, vanade regilaulude, acid-süntesaatorite TR-09 ja TB-03 ning muusikaga ühes rütmis tuksuvate valguslahendustega sillutab Oopus teed pärimusmuusika ja elektroonilise tantsumuusika sulami jõudmiseks maailma klubiareenidele.
Toetab Kultuurkapital