Genialistide
Klubi

T
08 sept
20:00
IX A-Festival: The New Art Theatre (Poola) – “Varas”

“Varga” kirjutas 1970. aastal väljapaistev poola autor Wiesław Myśliwski. The New Art teatri tõlgenduses on tegu valusalt tänapäevase kujutusega sõjast, mis lõhub inimestevahelised sidemed ja lööb vankuma kõik eetilised põhimõtted. See on lugu perest, mis puutub kokku “võõrastega” ning laguneb seejärel koost. Lavastuses kõlab selge kriitika võõraviha ja sallimatuse vastu. Lavastusest on valminud kaks versiooni, üks poola ja teine georgia keeles.

Autor: Wiesław Myśliwski
Lavastaja: Dariusz Jezierski

Laval: Anna Maksym, Magdalena Gogół, Krzysztof Surma, Patryk Strojewski, Jakub Łasut, Łukasz Gawin ja Robert Pietrzela (tehniline tugi)

Kestus: 55 min

The New Art teater on tegutsenud 18 aastat ja nende repertuaarist leiab üle 50 lavastuse, millest enamus on põhinenud kaasaegsetel tekstidel. Teater on osalenud teatrifestivalidel nii Poolas kui ka välisriikides, kust on toodud ka mitmeid auhindu. Teatri kollektiivi kuulub kutselisi näitlejaid, kelle koduteatrid paiknevad üle terve Poola. The New Art teater keskendub jõulisele sõnale, mängides selle eri vormide, žestide ja rütmiga, mida võimendab askeetlik lavakujundus. The New Art teatri asutaja on Dariusz Jezierski.