Genialistide
Klubi

T
08 sept
20:00
Tühistatud! IX A-Festival: The New Art Theatre (Poola) – “Varas”

Teadaanne! IX rahvusvaheline A-festival jääb koroona leviku tõttu ära!

5.–8. septembril toimuma pidanud IX rahvusvaheline A-festival jääb koroonaviiruse levikust tingitud reisipiirangute tõttu ära.

Koroonaviirus on käeoleval aastal raputanud kogu maailma ja mõjutanud mitmeid eluvaldkondi, sealhulgas kultuuriürituste toimumist. Keerulistes oludes kaalus A-festivali toimkond seekord ka festivali lühendamist, kuid pidi siiski vastu võtma keerulise otsuse sellel aastal festival ära jätta, kuna reisipiirangute ja karantiinireeglite tõttu ei ole võimalik kutsutud truppidel festivalist osa võtta. Austusest oma publiku vastu ning soovist neile alati pakkuda maksimaalse võimaliku kvaliteediga kultuuriüritust, ei pea toimkond õigeks korraldada festivali, mis hetkeolukorras seda teha ei suuda.

Kelly Kittus, A-festivali peakorraldaja: „Suve keskel olime optimistlikumad ja jätkasime festivali plaane truppidega, kelle riigid tol hetkel suletud ei olnud. Kahjuks muutub olukord maailmas hetkel iga päevaga ning viimased kaks nädalat on kindlalt näidanud, et kutsutud trupid ilma karantiinita Eestisse ei pääse, mis meie suureks kurvastuseks teeb festivali korraldamise meist sõltumatult võimatuks. Siiski ei lase me pead norgu, vaid hakkame tegema plaane 2021. a toimuvaks festivaliks.”

Ostetud piletite tagasiostmiseks palume võtta ühendust Tartu Üliõpilasteatriga meiliaadressil info@yliopilasteater.ee.

Vabandame kõigi asjaosaliste ees.

 

“Varga” kirjutas 1970. aastal väljapaistev poola autor Wiesław Myśliwski. The New Art teatri tõlgenduses on tegu valusalt tänapäevase kujutusega sõjast, mis lõhub inimestevahelised sidemed ja lööb vankuma kõik eetilised põhimõtted. See on lugu perest, mis puutub kokku “võõrastega” ning laguneb seejärel koost. Lavastuses kõlab selge kriitika võõraviha ja sallimatuse vastu. Lavastusest on valminud kaks versiooni, üks poola ja teine georgia keeles.

Autor: Wiesław Myśliwski
Lavastaja: Dariusz Jezierski

Laval: Anna Maksym, Magdalena Gogół, Krzysztof Surma, Patryk Strojewski, Jakub Łasut, Łukasz Gawin ja Robert Pietrzela (tehniline tugi)

Kestus: 55 min

The New Art teater on tegutsenud 18 aastat ja nende repertuaarist leiab üle 50 lavastuse, millest enamus on põhinenud kaasaegsetel tekstidel. Teater on osalenud teatrifestivalidel nii Poolas kui ka välisriikides, kust on toodud ka mitmeid auhindu. Teatri kollektiivi kuulub kutselisi näitlejaid, kelle koduteatrid paiknevad üle terve Poola. The New Art teater keskendub jõulisele sõnale, mängides selle eri vormide, žestide ja rütmiga, mida võimendab askeetlik lavakujundus. The New Art teatri asutaja on Dariusz Jezierski.