Genialistide
Klubi

N
25 juuli
19:00
Teet Velling: Molekulist universumini – seosed ja kestmine
Õhtud ülikoolilinnas loengu- ja aruteluõhtute sarja seekordse hooaja seitsmendal kohtumisel räägib Teet Velling teemal “Molekulist universumini – seosed ja kestmine”.
Loengu “Molekulist universumini – seosed ja kestmine” sisuks on mõtted sellest, mis meid elus ja toimimas hoiab, mille keskel me elame, ja kuidas me endid ja ümbritsevat alal hoiame või hävitame.
Teet Velling on lõpetanud Tartu Ülikooli zooloogina ja kaitsnud seal ka magistrikraadi. Doktoritöö kaitses ta Uppsala Ülikoolis raku- ja molekulaarbioloogina ning tegeles järeldoktorantuuris retseptorite poolt vahendatud signaaliülekande uurimisega. Hiljem oli Velling vanemteaduri ja dotsendina Uppala akadeemilises haiglas, millele järgnes töö vanemteadurina Tallinna Tehnikaülikoolis ja teadurina TÜ arengubioloogia õppetooli juures. Bioloogia kõrval on Teet pea kogu elu tegelenud muusikaga mängides ansambli Jäääär koosseisus (1992-1994 ja 2008 kuni praeguseni) ning lisaks erinevates jazzmuusikaga seotud koosseisudes. Tal on ilmunud sooloplaat “Vend August” ning koos abikaasa Tuuliga heliplaat “Armastus eesti moodi”.
Loengule järgneb diskussioon, kus kõik on oodatud sõna sekka ütlema!