Genialistide
Klubi

N
09 mai
21:00
Mailaul: Tuuli ja Teet Velling – “Armastus eesti moodi”

Album „Armastus eesti moodi“ on hoolikalt valitud kogumik eesti heliloojate ja luuletajate armastuslaule, mille õrnus puudutab publikut esmakordselt. Nagu eluski, pole ükski lugu teisega sarnane – on siirast emotsiooni ja lõõmavat draamat, ratsionaalset kaalutletust ja salakirge, pimedat truudust ja nukrat igatsust.

Traditsioonilisi “Mis värvi on armastus” või “Juulikuu lumi” sellelt plaadilt ei leia, küll aga näiteks uudse lähenemisnurgaga klassikuid eesti pungi- ja rokimaailmast. Laulusõnade autorite hulgas on Hando Runnel, Kristiina Ehin, Doris Kareva, Andres Aule. Muusika on kirjutanud eesti heliloojad Ardo Ran Varres, Sven Grünberg, Roald Jürlau jt.

Tuuli Velling on eesti laulja ja luuletaja, kes on oma luule- ja muusikaloomingut esitanud ETV luuleminutites ja Jüri Üdi klubis, kirjandusfestivalidel HeadRead ja Prima Vista; Jazzkaarel, Viru Folgil jm.

Teet Velling on ansamblist Jäääär tuntud multiinstrumentalist, kes mängib kitarre, erinevaid perkussiooniinstrumente ja iiri vilesid. Koos annavad nad kontserte alates 2009. aastast ning on kumbki välja andnud ka oma sooloalbumi.

“Armastus eesti moodi” on Tuuli ja Teet Vellingu esimene täispikk koostööalbum, mille valmimisse on panuse andnud ka Raul Vaigla, Tanel Ruben ning Raivo Tafenau.

PILETIINFO:
Piletid eelmüügist 5 € (kuni 10.04 k.a)
Alates 11.04 5 / 7 €
Kohapeal 7 / 10 €

Mailaul on kohtumine muusika algallikaga. Festival esitleb autoreid, kes on loonud ise nii muusika kui ka tekstid, põimides loomingusse oma mõtted, tunded, väärtused ja elupildid. Publik saab artisti loomingust osa kõige ehedamal kujul.

Festivali avavad Lauri Saatpalu ja Jaan Sööt kontserdiga Tartu Jaani kirikus. Vaimukate ja karismaatiliste lavaisiksustena tuntud autorid lubavad tuua rahva ette loomingu, mida üheltki seniselt helikandjalt ei leia.

Erinevatel festivalilavadel annavad kontserdid veel Reket, Tanja Mihhailova, Birgit Sarrap, Mihkel Mattisen jt. Värske ühise kavaga on välja tulnud ka Eeva Eensaar-Tootsen ja Krista Joonas.

Lisaks toimuvad kontserdid Tartu Kvartali keskuses, mille südames valmib julgustav pesa noortele muusikutele. Oma loomingut esitlevad alustavad ja juba tegutsevad andekad noored autorid ning õdusat meeleolu loovad mitmed pop-up ülesastumised.

Mailaul vaatab muusikasse sügavalt ja toob esile loomislood, mis peituvad teose sõnade ja muusika taga. See on muusika inimesele, kes soovib mõelda, tunda ja tunnetada esineva autoriga kaasa.

Festival Mailaul toimub 8.–11. mail Tartu Jaani kirikus, Genialistide klubis, Kvartali keskuses ja mujal.

Lisainfo: www.mailaul.ee

#mailaul