Genialistide
Klubi

N
18 juuli
22:00
AVAmine – EKA varjualuse AVApidu
Peale AVAmist afterparty Genialistide klubis algusega kell 22!

Olete oodatud EKA esimese kursuse arhitektuuritudengite varjualuse “AVA” avamisele 18.07.2024 kell 18:00 Annelinna kergliikluskiirele!

Tartu 2024 raames varem valminud “Kino”, “Linnutee” ja “Nurga” seltsi, aga hoopis natuke kaugemale, Annelinna, on kerkinud EKA varjualune AVA.
Varjualune AVA mängib Annelinna nurgelisuse ja geomeetriaga. AVA on kogunemiskoht, mis püüab lõunast tulevat päikest, kuhu iga mööduja saab tulla puhkama ja linnaruumi nautima. Varjualune jäljendab kortermajade vahelt läbi pugemist, justkui avanemist ühest maailmast teise – privaatsemast ruumist avalikku või vastupidi.
Avamisel on oodata pöördumisi nii varjualuse autorilt Heidi Jaguselt, juhendajatelt Elina Liivalt, Helena Rummolt ja Margus Tammikult, EKA õppekorralduse juhilt Andres Ojarilt, dekaanilt Sille Pihlakult ja Tartu esindajalt Elo Kiivetilt.
Tegevustega on kaasatud Braingames ja ERM.
AVA projekteerimise-planeerimise töögrupp: Heidi Jagus, Maria Johanna Ahtijainen, Robin Pints, Mart Nael, Oskar Toomet-Björck, Harriet Piirmets, Nele Lisette Hera, Mark Metsa, Elenor Pihlak, Elisabeth Ersling.
Ehitus: Marie Elle Melioranski, Aliis Vatku, Lilian Källo, Lisandra Lipp, Katariina Klammer, Katariina Vaher, Joonas Ott, Martin Vatku, Eliis Kurvits, Mihhail Grigorjuk, Oskar Kask.
EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala tudengite Varjualuse valmimist toetavad Tartu linn, Eesti Kultuurkapital, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit, Keskkonnainvesteeringute Keskus, Thermory, Kotton Betoon, Raitwood, ITK Lighting, Hektor Light ja Tartu Ehitusmaterjalide Ringkasutuspank.