Genialistide
Klubi

E
27 mai
19:00
Must Kast: uuslavastus “Hing kurgus”
🔥 Esietendus 23. mail Tartus Genialistide Klubis 🔥
Süütundesaaga

Hing kõrbeb, nii et hing on nööriga kaelas.
Hing laulab, et hing jäi veel sisse.
Hing on kadunud, kuigi hing on visa.

Meile on antud keel, mille rikkused on lõputud. Aga meil on veel palju muudki, kuigi me ei ole harjunud mõtlema, et elame rikaste riigis.
Ometi kasutame igapäevaselt asju, mille tootmiseks kulutatakse kuskil maailma nurgas määratul hulgal loodusvarasid ja odavat tööjõudu. Me viskame päevast päeva ära toitu, mis võiks päästa näljasurmast tuhandeid inimelusid. Me vingume hommikust õhtuni selle üle, et meie lemmikjogurti pakendit muudeti ja me ei leia seda kohe riiulilt üles. Me peame harjuma mõttega, et oleme osa globaalsest maailmakorrast, mis on loodud tekitama viletsust ja kannatusi. Iga südametunnistusega inimene küsib endalt: mis saab edasi?

Lavastuse etendamiseks vajalik elektrienergia toodetakse etendajate endi poolt, kasutades spetsiaalseid ajameid.

Šveitsi kirjanik Gerhard Meister (1967) on õppinud saksa filoloogiat ja ajalugu. Ta kirjutab näidendeid, kuuldemänge ja spoken word tekste, millega ta ise ka lavale astub. „Hing kurgus” (originaalpealkirjaga „In meinem Hals steckt eine Weltkugel“) on kirjutatud aastal 2012, sellest on valminud kuuldemäng Šveitsi riigiraadios ja teksti on rohkesti lavastatud ka teatrites saksakeelses kultuuriruumis.

autor GERHARD MEISTER tõlkijad TOOMAS TÄHT JA TAAGO TUBIN lavastaja TAAGO TUBIN (UGALA TEATER) lavastusdramaturg SVEN KARJA (VANEMUINE) kunstnik KASPAR JANCIS valguskujundaja RENE LIIVAMÄGI (TARTU UUS TEATER) muusikaline kujundaja KAAREL KUUSK tehnilised lahendused OSKAR HARDING turundus ja otsemüük TRIIN TRUUMURE produtsent MERILYN ELGE produtsendi assistent KAROLIINA KANGUR laval KRISTIAN PÕLDMA SILVA PIJON MARIANN TAMMARU KAAREL TARGO KAAREL KUUSK