Genialistide
Klubi

L
15 juuni
19:00
Valge Tüdruk “EMO G” esitlus
Detsembris kirjutas Valge Tüdruk koostöös Markus Paloga debüütalbumi “EMO G”, mis ilmub juba 10. mail. See on naiiveksperimentaalne feministlik teos, mille sisu on artistile omaselt toores ja haavatav. Valget Tüdrukut on albumi loomisel inspireerinud ühiskonnakriitika ja sekspositiivsus. Žanriliselt leiab albumilt melanhoolselt ambienti, haussi, poppi, räppi, teknot, DnB’d ja emorokki.
—————————–
Valge Tüdruk albumist:
“See kujunes oodatust eklektilisemaks, mis peegeldab minu jaoks kaasaja laialivalguvust ja sundviisilist vaatemängulisust. Albumi loomisele olen mõelnud alates esimese laulu “Tra pls” kirjutamisest 2020. aastal. Kogusin aastaid mitmesuguseid kontseptsioone ja muusikalisi ideid ning 12 neist said selles albumis ka teostatud. Alustasin loomist üksikest sõnumitest, seejärel hakkas üheskoos heliliste katsetustega kujunema igale ideele oma helikujundus, žanr ja esitusviis.
Oma loomingus olen tahtnud tõstatada tõsiseid teemasid, olla trendidest sõltumatu ja samas nautida ning panna hullu, meemida jms. Olen mega õnnelik, et ei pidanud kõiki neid soove jälle ühte laulu mahutama. Kõige suuremad tänud lähevad Markus Palole, kes töötas minuga kauges Perpignani urkas 24/7 ja et andis sellele albumile oma panuse. Olen mega elevil ja ootan teid kontsertidele! Muah xoxo!”
—————————–
Valge Tüdruk on viimastel aastatel alternatiivse muusika skenel kuulsust kogunud etenduskunstniku Elina Masing alter ego. Artisti etteasted on performatiivselt kütkestavad ja avangardistlikud. Muusiku teekonda alustas Valge Tüdruk bändi 5HORSES koosseisus ning 2020. aastal avaldas ta sooloartistina debüütsingli “Tra pls”, mis on tänaseks kogunud üle 40 000 kuulamise. Viimased aastad on Valge Tüdruk käinud duo Putan Club-iga Kesk-Euroopas tuuril ning edukalt esinenud kümnetes linnades.
Elina Masing on lavastanud koostöös näiteks Kanuti Gildi SAALi ja Tartu Elektriteatriga. Mais esietendub Tartu 2024 kultuuripealinna programmis tema kaasaegne tõlgendus näidendist “Bakhandid”. Etendajana kehastab ta peategelast Marko Raadi äsja ilmunud mängufilmis “Biwa järve 8 nägu” ja sügisel saab teda näha kõrvalosas Liina Triškina-Vanhatalo filmis “Emalõvi”.
——————————
Pileti saab soetada uksel.
Tavapileti hind on 10 eurot.
Oleme väga tänulikud, kui toetate meie tööd ka suuremate summadega.
—————————–
Ajakava:
19.00 Uksed
20.00 Kärt Kokkota ja Elina Soosaar performance
21.00 Valge Tüdruku live
22.00 Artist talk
—————————–
Tiim:
Artist – Valge Tüdruk
Produtsent – Markus Palo (Mergos)
Mänedžer – Priidik Meelo Västrik
Dj – Laura Sinimäe
Helitehnik – Joonatan Kivi
Performance – Kärt Kokkota ja Elina Soosaar
—————————–
Kontserdid:
24.05 Tallinn (Erinevate Tubade Klubi)
15.06 Tartu (Genialistide Klubi)